18.03
Матеріал для ознайомлення
Декоративна косметика допомагає підкреслити риси обличчя, надати йому індивідуальності, а також приховати дрібні недоліки (за потреби).
Асортимент засобів декоративної косметики дуже різноманітний: тональні засоби, пудра, рум’яна, губні помади та блиски для губ, тіні для повік, туш для вій, олівці для очей та брів, лаки для нігтів тощо (мал. 5).
Мал. 5. Декоративна косметика
Декоративна косметика за кількістю продукції посідає одне з провідних місць у загальному обсязі виробництва косметичних засобів.
Залежно від цільового призначення декоративну косметику поділяють на чотири групи:
• для шкіри обличчя: основа (база) під макіяж, тональний крем, крем-пудра, пудра (компактна й розсипчаста), рум’яна, маскувальні засоби (коректори);
• для губ: контурний олівець, блиск для губ, губна помада;
• для очей: підводка, олівці для вій та брів, туш для вій, тіні для повік;
• для нігтів: основа під лак, лак, закріплювач лаку, засоби для зняття лаку, для видалення кутикули.
Правила безпечного використання косметичних засобів
Упродовж усієї своєї історії існування косметичні засоби постійно вдосконалювалися і ставали менш токсичними. Сьогодні до складу декоративної косметики додають багато корисних для шкіри інгредієнтів.
Усі косметичні вироби — це складна, багатокомпонентна система, у складі якої містяться жири, вітаміни, барвники, спеціальні добавки (антимікробні, фотозахисні) тощо. Майже всі вони є біологічно активними речовинами, тому слід уважно аналізувати склад засобів щодо наявності речовин, які можуть бути для вас алергенами.
Важливою умовою безпеки є дотримання термінів придатності та умов зберігання, що зазначені на упаковці кожного засобу текстом або піктограмами.
Важливо знати! Під час використання косметичних засобів слід ураховувати, що існує реальна можливість потрапляння деяких із них у дихальні шляхи (пудра), на слизову оболонку очей (туш для вій), слизову оболонку губ (губні помади). Слід особливо обережно використовувати такі засоби.
Макіяж
Види макіяжу
Історія макіяжу тягнеться не одне тисячоліття. У давні часи його застосовували з різною метою: для ритуальних обрядів, вираження емоцій, як засіб відображення статусу в суспільстві тощо (мал. 6). Але основним його призначенням завжди було змінити образ людини відповідно до існуючих канонів краси, зробити виразним і неповторним.
Мал. 6. Макіяж був частиною культури людства протягом багатьох століть
Макіяж — це нанесення на обличчя різних видів декоративної косметики з метою його прикрашання та корегування певних рис за власним бажанням.
За допомогою макіяжу можна досягти гармонійних пропорцій обличчя.
Макіяж має відповідати обраній зачісці, одягу, аксесуарам, манікюру, анатомічним особливостям, підкреслювати індивідуальність людини.
Найпоширеніші види макіяжу:
• денний — повсякденний макіяж, що відрізняється легкістю, натуральними відтінками, призначений для денного освітлення;
• нюдовий — мінімальний макіяж, який підкреслює природну красу обличчя;
• діловий — макіяж, метою якого є підкреслення ділового іміджу людини; його ознаками є доглянутість, стриманість, акуратність, свіжість (мал. 7, а);
• вечірній, або святковий, — яскравий і виразний макіяж, відрізняється насиченими кольорами (мал. 7, б);
• весільний — макіяж, що має підкреслювати романтичність, жіночність і чарівність нареченої, має бути ідеальним за будь-якого освітлення (мал. 7, в);
• коригувальний — допомагає приховати дрібні недоліки, візуально змінити пропорції обличчя: зменшити ніс, надати об’єму губам, збільшити очі тощо (мал. 7, г);
Мал. 7. Види макіяжу: а — діловий; б — вечірній; в — весільний; г — коригувальний
• подіумний — креативний, стилізований та яскравий макіяж для конкурсів, шоу та модних показів.
Макіяж також поділяють на теплий (переважають жовті, зелені, коричневі й бежеві відтінки) та холодний (переважають рожеві, сірі, сині й фіолетові відтінки).
Домашнє завдання виконати до 25.02: опишіть які види макіяжу ви найчастіше використовуєте, при виборі декоративної косметики на що звертаєте увагу (тм, термін придатності, колір, запах...)