середа, 6 травня 2020 р.

Для вас, 8 - класники!


Продовжуємо готувати! Цей урок буде також присвячений салатам. Але не салатам в звичайному їх вигляді, а листям, які і мають назву салат.

Салат - основні види, користь і застосування
Не так давно, під словом “салат” ми мали на увазі виключно олів’є, оселедець під шубою або вінегрет. Але з приходом гастрономічної цивілізації раптом виявилось, що салат — це зелене листя майже без смаку, яке може слугувати прикрасою страв.
Деякий час по тому стало зрозуміло, що листовий салат можна їсти! До салату звикли, дізнались, що попри свій прісний смак, він непогано поєднується з м’ясом та овочами, а головне, насичений вітамінами та мінералами. Пройшло ще трохи часу, і прилавки супермаркетів заповнили різні салати з італійськими і грецькими назвами.
Салат — найбільш компанійський продукт
Охочих пожувати листочок салату на обід знайдеться небагато — він не дає насичення та не володіє яскраво вираженим смаком, здатним задовольнити наші смакові рецептори. Але у поєднанні з рибою, м’ясом, овочами та фруктами, салат завжди займає особливе місце. Він гарний, корисний і головне, може вдало підкреслити основний склад страви.
У світі вирощується близько 1000 різновидів салату. Хтось ділить їх на качанні та листові, хтось на пряні, гіркі, хрусткі та м’які салати. До речі, незважаючи на свій зовнішній вигляд, салат — це “овочева культура”, а не зелень, як переконана більшість. Салати постійно схрещують один з одним, тому у одного тільки салату Ромен (Романо) є ціла родина гібридів з назвами: Саланова, Денді, Вендел, Паризький зелений, Косберг, Ремус, Пінокіо, Ксанаду та інші. У будь-якому випадку, свіжий салат не здатний зіпсувати страву.
Ромен/Романо — друг Цезаря та гамбургера
Відмінно поєднується з йогуртовимизаправками. Має трохи терпкий, солодкавий смак. Вважається одним із найдавніших. Раніше романо використовувався медиками виключно у лікарських цілях. Він дуже корисний за рахунок високого вмісту натрію, підвищує рівень гемоглобіну у крові, а також чудово регулює водний обмін. Саме цей салат кладуть у класичний Цезар, саме його листочки ми знаходимо у класичному гамбургері. Салатромано відмінно підходить для приготування овочевих страв та вітамінних супчиків. Добре поєднується з м’ясом і рибою.
 Айсберг, айс-салат
Айсберг або кріспхедс — “хрусткі голови”, один із найбільш популярних салатів у США. Салат виправдовує обидві свої назви — він і правда чудово хрустить. А назву айсберг йому дали фермери, які обкладали салат колотим льодом, щоб він краще зберігався при транспортуванні у інші штати. Це один з небагатьох салатів, який може зберігатись до 3 тижнів, зберігаючи при цьому свої якості. У цьому салаті міститься фолієва кислота, залізо та вітаміни В9, А і С. Сам по собі яскраво вираженого смаку не має. Його листя можна використовувати для голубців, загорнувши у них фарш. Чудово доповнює рибу та морепродукти. Американці надають перевагу поєднувати айсберг з сиром із пліснявою. Салат поєднується з будь-якими соусами, зокрема на основі сметани.
Рукола (Аругулап абоРокет)
Володіє пряним ароматом та горіхово-гірчичним смаком. У листі цього салату містяться алкалоїди і флаваноїди, а також багато аскорбінової кислоти і каротину. Рукола — незамінний продукт для людей, що страждають на виразку шлунку та гастрит, оскільки він зміцнює стінки шлунку. Коли будете купувати руколу — дивіться, щоб листя були повністю зеленими і не зів’ялими, і чим меншим є листочок — тим більше він буде гірчити. Це вид салату любить заправку на основі бальзамічного оцту та оливкової олії. Відмінно поєднується з помідорами, моцарелою і пармезаном. Руколу можна додавати у домашній сир, пасту і навіть окрошку.
Дубовий салат
Гарний, яскравий салат, листя якого дуже сильно схоже на листя дубу. Один із найніжніших та вибагливих — він не витримає і ночі в холодильнику. Позаяк, брати його про запас не варто. Смак салату має приємний горіховий відтінок і дуже гармонійно поєднується з грибами, авокадо, копченою та смаженою рибою та часником. А ось з солодким перцем та цибулею дубовий салат не товаришує — оскільки у таких випадках втрачає індивідуальність. З дубовим салатом спробуйте зробити заправку на основі чорносмородинового соусу або червоного вина.
Крес-салат
Містить цінну гірчичну олію, використовується тільки у свіжому вигляді і не поєднується з пряними салатами. Є корисним для зміцнення емалі зубів, є відмінною профілактикою пародонтоза. Привчіть себе регулярно їсти молоде листя крес-салату або його пророщене насіння і вашим зубам не загрожують ніякі бактерії. Його маленьке листя містить вітаміни А і С, йод, каротин, залізо і мінеральні солі. Салат є чудовою приправою до м’яса або риби, супів, підлив та омлетів. У крес-салату є своя таємниця — його не варто подрібнювати при приготуванні, інакше він почне гірчити та втратить свій аромат.
Салат Фрізе
Пробуджує апетит, сприяє покращенню травлення. Товаришує з чебрецем, цибулею і часником. Добре поєднується з руколою і крес-салатом. Найкраща заправка для нього — кисло-солодка. Наприклад, з ягідним оцтом та невеликою кількістю коричневого цукру або з лимоном та медом. Салатфрізе чудово доповнює смак морепродуктів, цитрусових і сиру.
Шпинат
Вміст води у шпинаті становить 91,4%. Цей салат — власник великої кількості мінеральних солей, вітамінів групи В, каротину та аскорбінової кислоти. За вмістом каротину шпинат поступається тільки моркві. Завдяки великому вмісту білків, шпинат є відмінною профілактикою злоякісних пухлин. Цей салат рекомендований людям з проблемами підшлункової залози, тому позитивно впливає на стимуляцію її діяльності і на роботу кишечника загалом. Шпинат чудово виводить шлаки і токсини з організму. Рекомендується вагітним жінкам і дітям.
Для тих, хто піклується про свій зір, корисно знати, що у шпинаті міститься лютеїн, речовина, яка знімає напруження та втому очей. Для людей, чия робота пов’язана з комп’ютером, шпинат — просто незамінний продукт. Достатньо споживати його 350 г на тиждень, що лютеїн допомагав вашому організму. Смак соковитого листя шпинату солодкавий. Використовувати цей вид салату добре у свіжому вигляді, але і при тепловій обробці він не втрачає своїх вітамінів.
Широта використання шпинату вражає уяву. Соуси, пасти, запіканки, омлети, супи. Важливо знати, що страви зі шпинатом не варто залишати на наступний день, оскільки при тривалому зберіганні у них можуть утворюватись речовини, шкіливі для організму. Через вміст щавлевої кислоти, не рекомендовано споживати шпинат людям із захворюванням нирок. Менше всього щавлевої кислоти міститься у молодому шпинаті.
Салат Латук
Цей салат — червоного і зеленого кольору, один із найпопулярніших видів. У його прожилках міститься сік, який володіє заспокійливою дією. Його листя не можна різати, тільки рвати вручну. Латук не має яскраво вираженого смаку, поєднується з м’ясом, рибою, овочами, іншими салатами. Салат любить, як йогуртові, сметанні, майонезні заправки, так і заправки на основі рослинної олії та оцту.
Салат Цикорій (він же Ендівій)
Цей салат є хорошим як у свіжому, так і в тушкованому вигляді. У свіжого цикорію листя молочно-білі, ніжні, але при цьому хрусткі. Його можна використовувати у якості порційних тарілочок для закуски, наприклад, із домашнього сиру з зеленню. Цей салат не любить світло — він зразу стає в’ялим і гірким. Також, він дуже добре всотує стороннні запахи. Тому цибулю та часник слід зберігати якомога далі від цикорію. Про користь цикорію знають усі дієтологи світу. Його склад є багатим на каротин, солі калію та кислоти. А наявний у складі салату інсулін не тільки регулює обмін речовин в організмі, але й застосовується діабетиками у якості цукрозамінника.

Пару секретів для 1000 салатів
Салати є дуже простими у приготуванні. Але і у салатів є свої таємниці.
Головне правило — салати не люблять металевих предметів. Позаяк, різати їх не можна. Тільки рвати вручну. Перемішувати усі салати також бажано не металевими лопатками, ложками, вилками, а дерев’яними.
Качанні салати зберігаються у цілому вигляді, а листові перебираються на окремі листочки, загортаються у вологу тканину, або поміщаються у пластиковий контейнер і зберігаються у холодильнику.
Зберігати салати потрібно окремо, у найбільш “теплому” місці холодильника і подалі від овочів та фруктів. 
Заправляти і солити салат слід безпосередньо перед подачею на стіл.

А тепер, увага - д/з: виконання проєкту розраховано на два тижні):

Для опанування даного проєкту Вам потрібно буде:
  • Розробити рецепт салату з салату. Вид салату добираєте самостійно з того, що є в магазині, вдома або вже на городі. Додаткові продукти та заправки добираєте також за вашим смаком.
  • Дібрати необхідні продукти та посуд.
  • Приготувати салат.
  • Зробити презентацію. В презентації мають бути такі слайди:
  •  назва проекту;
  • обґрунтування вибору рецепту;
  • особливості обраного салату;
  • рецепт салату;
  • послідовність приготування салату з покроковими фотографіями. Бажано подавати фотографії з Вашою присутністю;
  • орієнтовний розрахунок вартості продуктів;
  • висновки.

Під час виконання роботи не забутьте дотримуватись правил безпечної праці!

Перш аніж приступити до приготування салату, подивіться відео:

Порядок виконання роботи:
  1.    виконайте завдання до 20 травня !!!
  2.   сфотографуйте процес його виконання і підготуйте відеозвіт;
  3.   відправте  матеріали на електронну адресу ksenantoshko5gmail.com



Немає коментарів:

Дописати коментар

Об’єкт проєктної діяльності №3: Іграшки - амігурумі Основна технологія: технологія виготовлення в’язаних виробів

 Термін виконання проєкту -  24.01 - 15.03 Електронна пошта для зворотнього зв'язку  ksenantoshko5gmail.com